Black Friday

BLACK FRIDAY, czyli Czarny Piątek- szaleństwo wyprzedaży

Black Friday to prawdziwe, wyprzedażowe szaleństwo. Mianem tym określa się bowiem jeden dzień w roku, którym jest oczywiście piątek, kiedy to w sklepach trwają wielkie promocje praktycznie na wszystko.

Wybór piątku i nazwanie go w ten sposób to nie przypadek. Tradycja ta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie Czarnym Piątkiem nazywa się dzień po Święcie Dziękczynienia, przypadającym na ostatni piątek listopada. Wtedy w amerykańskich sklepach również zaczynają się wielkie wyprzedaże. Zwyczaj ten panuje również w Kanadzie oraz na Wyspach Brytyjskich. W naszym kraju Czarny Piątek przypada w tym roku w dniu 23 listopada 2018.

Jak robić wtedy zakupy aby naprawdę zaoszczędzić?

Po pierwsze, warto się do Czarnego Piątku dobrze przygotować. Zastanówmy się, czego potrzebujemy, aby upolować w promocji produkty, które naprawdę będą nas cieszyły. Nowa kurtka na zimę? Ładne i modne kozaki? Nowy ekspres do kawy? Markowy zegarek albo nowoczesny telefon komórkowy? A może planujemy kupić telewizor czy lodówkę? Wszystko jest możliwe, ponieważ Czarny Piątek do okazje z wielu branż. Rabaty z okazji Czarnego Piątku przygotowało dla nas wiele sklepów, w tym Ole Ole z artykułami AGD i RTV, Media Markt, Groupon ale i szereg drogerii internetowych, w tym Douglas czy Sephora. Rabatów szukajmy również w sklepach odzieżowych, takich jak Zalando, Answear, About You oraz na serwisach aukcyjnych, wśród których króluje allegro.pl. W ten sposób taniej zakupimy również książki, zabawki, artykuły dla zwierząt i wiele innych. Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy, przeglądajmy oferty tematycznie, z nakierowaniem na nasze potrzeby. Z pewnością odszukamy to, co chcemy kupić i będziemy mogli nabyć produkty w niższej cenie w sposób tradycyjny lub online. Zniżki z okazji Czarnego Piątku są specjalnie oznaczone, więc z pewnością nie przegapimy żadnej, atrakcyjnej okazji cenowej. Sklepy zwykle już z dużym wyprzedzeniem informują nas co i o ile będzie tańsze.

Dlaczego warto robić zakupy właśnie w Czarny Piątek?

Ponieważ możemy dużo zaoszczędzić i to właśnie na produktach, jakich najbardziej potrzebujemy. Lepiej powstrzymać się od zakupów na początku jesieni i poczekać do końca listopada: czekają na nas wtedy duże rabaty, co pozwoli nam zaoszczędzić na zakupach dla siebie i bliskich. Dla wielu Czarny Piątek do doskonała okazja do zakupienia świątecznych prezentów. Koniec listopada oznacza Boże Narodzenie za pasem, a liczne okazje cenowe skłaniają do nabywania ciekawych podarków dla rodziny i znajomych pod choinkę. Sprawdź, jakie sklepy oferują rabaty z okazji Czarnego Piątku i zaplanuj swoje, wyprzedażowe szaleństwo w tym roku!

Marki